دکتری پژوهش محور
دکتری پژوهش محوری
 یکی از سرفصل های موجود در بخش توسعه پژوهش دفتر امور پژوهشی و ارتباط با صنعت دانشگاه ، دکتری پژوهش محور می باشد که بصورت رسمی از سال 1392 در این دفتر مدیریت شده است.

وزارت علوم تحقیقات و فناوری در خصوص تامین نیروی انسانی متخصص و توسعه منابع انسانی کشور به منظور هدفمند نمودن ارتقاء سطح علمی کارشناسان دستگاه‌­های اجرایی، آموزشی، فنی و خدماتی کشور و ایجاد ارتباط نزدیک بین دانشگاه و جامعه صنعتی و خدماتی در انجام پژوهش­‌های کاربردی مورد نیاز کشور و مستندسازی علمی دستاوردهای طرح‌­هایی که توسط کارشناسان و متخصصین این دستگاه­‌ها انجام می­‌شود وفق مقررات جاری مورخ 1/2/1392 شیوه­‌نامه‌ه­ای در این زمینه تصویب نمودند که مطابق مقررات جاری و مفاد شیوه‌­نامه مذکور حوزه‌­های کاربرد بتوانند با پرداخت هزینه­‌های تحصیلی نسبت به معرفی افراد واجد شرایط جهت ادامه تحصیل در داخل کشور با روش دکتری پژوهش محور به دانشگاه­‌ها به عنوان بورسیه حوزه کاربرد اقدام نمایند.

فرایند جذب دانشجویان با شرایط فوق­‌الذکر به صورت ذیل است:

1-ابلاغ شیوه‌­نامه مذکور به همراه معرفی متقاضیان به تحصیل به دانشگاه و مراجعه معرفی شدگان به معاونت پژوهشی و فناوری و جمع­‌آوری مدارک و ارسال به دانشکده‌­های مربوطه .

تبصره: با توجه به سیاست دانشگاه از تاریخ 10/09/1392 انجام مراحل پذیرش به غیر از عقد قرارداد پژوهشی توسط معاونت آموزشی انجام می­‌گردد .

2-تایید مدارک ارسالی توسط دانشکده­ مربوطه.

3- برگزاری جلساتی توسط معاونت پژوهشی و فناوری و مدیر امور پژوهشی و ارتباط باصنعت دانشگاه با حوزه‌­های کاربرد در راستای عقد قرارداد پژوهشی.

4-عقد قرارداد پژوهشی و ارسال یک نسخه از قرارداد جهت تایید به معاونت آموزشی.

5- برگزاری جلسه‌­ای با حضور معاونین آموزشی ، پژوهشی ، اداری مالی ، مدیر تحصیلات تکمیلی و استادان راهنمای مربوطه متقاضیان جهت بررسی و تایید توسط هیات.

6- ارسال اسامی به همراه قراردادهای پژوهشی به سازمان بورس وزارت علوم ، تحقیقات و فناوری جهت تایید توسط معاونت آموزشی .

7-دریافت نامه­‌های تاییدیه اسامی ارسالی از سازمان بورس وزارت علوم ، تحقیقات و فناوری.

8- ارسال نامه­‌ای به همراه یک نسخه قرارداد و درخواست پیش­‌پرداخت جهت اجرایی شدن قرارداد و شروع مراحل پذیرش دانشجو به حوزه‌­های کاربرد (صنعت مربوطه) .

9- ارسال نامه‌­ای به همراه یک برگ تعهدنامه­‌ای جهت امضاء توسط امضاء کننده قرارداد پژوهشی ، در خصوص رعایت تشریفات قانونی و احراز شرایط مقرر در نامه شماره 85/41200 مورخ 23/04/1392 دیوان محاسبات به حوزه­‌های کاربرد.

10-دریافت تعهدنامه امضاء شده از حوزه­‌های کاربرد.

11-ارسال یک نسخه فرم پیشنهاد پژوهشی جهت تکمیل برای اساتید راهنما.

12-دریافت فرم پیشنهاد پژوهشی تکمیل شده از اساتید راهنما.

13-پس از طی این مراحل و پس از تایید معاونت آموزشی دانشگاه و ثبت­‌نام آموزشی پذیرفته شده ، عقد قرارداد داخلی پژوهشی با استاد راهنمای مربوطه انجام می‌­شود.

تاریخ به روز رسانی:
1399/06/31
تعداد بازدید:
1564
دانشگاه خواجه نصیر الدین طوسی
دانشگاه صنعتي خواجه نصير الدين طوسي
تهران، ميرداماد غربي، پلاك 470
تلفن: 88882991 كد پستي: 1969764499
كليه حقوق اين وب سايت متعلق به دانشگاه خواجه نصير الدين طوسي ميباشد.